Zapraszamy do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania na rekolekcje:

Rekolekcje dla maturzystów

Rekolekcje z pisaniem ikon

Termin: 19 – 21.04.24

W ofercie także:

Rekolekcje dla narzeczonych

Wolne terminy:

12 – 14.04.24, 14 – 15.05.24
07 – 09.06.24, 30.08 – 01.09.24

W ofercie także:

Rekolekcje dla bierzmowanych

W ofercie także:

Rekolekcje dla Zakochanych i Narzeczonych w naszym domu „Opoka” są niezwykłą katechezą dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa oraz dla tych, którzy dopiero odkrywają dojrzałość własnego związku i gotowość do wejścia na drogę narzeczeństwa.

Wolne terminy: 12-14.04.24, 14-15.05.24, 07-09.06.24, 30.08 – 01.09.24

Podstawową metodą pracy podczas rekolekcji jest warsztatowa praca narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących oraz kapłana – rekolekcjonisty. 

Uczestnicy – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, wzajemnych oczekiwań, nauczenia się dialogu w swoim związku ustalenia wspólnej hierarchii wartości. Uczą się także, jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym naprawdę jest sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu, uczą się jak budować relacje z dziećmi i rodzicami. Uczestnicy dowiadują się także podstawowych zagadnień z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Rekolekcje w naszym Domu Rekolekcyjnym spełniają warunki katechezy przedmałżeńskiej, wraz z dniem skupienia, które są wymagane na drodze przygotowania do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Uczestnicy rekolekcji otrzymują zaświadczenie ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej i dnia skupienia przed przyjęciem sakramentu małżeństwa. Dokument ten należy złożyć w kancelarii parafialnej podczas kanonicznej rozmowy z duszpasterzem poprzedzającej przyjęcie sakramentu małżeństwa. 

Rekolekcje zwykle odbywają się w weekendy, wówczas rozpoczynają się w piątek o godzinie 18:00, a kończą się w niedzielę ok. godziny 13:00.

Rekolekcje prowadzone są w formie zamkniętej, dla par wcześniej zgłaszających gotowość swojego uczestnictwa. Uczestnicy zobowiązani są do udziału w całym programie rekolekcji. Niezależnie od powodów nie ma możliwości skrócenia rekolekcji, ani wybiórczego opuszczania zajęć. 

PRZYPOMINAMY! Po wysłaniu formularza otrzymują Państwo jego kopię w formie automatycznej wiadomości. Potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje zostanie przesłane przez pracowników Domu rekolekcyjnego „Opoka” w czasie późniejszym wraz z prośbą o podanie danych do zaświadczeń.

Prosimy wysłać jeden formularz zgłoszeniowy na parę. W miejscu „inne uwagi” należy wpisać dane osobowe narzeczonej i narzeczonego oraz numer kontaktowy telefonu.

ZADZWOŃ, NAPISZ E-MAIL LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO PONIŻEJ!

Rekolekcje dla maturzystów i uczniów szkół średnich! – Wystartuj z nami!

Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie! 

Zakończenie szkoły i kolejne wybory życiowe, to czas wielu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Najważniejsze pytanie dotyczy samego Boga. Zapraszamy Was, Drodzy Młodzi, na wspólne poszukiwanie Jezusowej propozycji dla każdego z nas i Jego odpowiedzi na nasze życiowe dylematy.

Prowadzi: Ks. Krzysztof Czyżowski

Terminy do indywidualnego ustalenia.

Rekolekcje dla bierzmowanychZapytaj o swoją przyszłość Ducha Świętego!

Zapraszamy na rekolekcje Was, Drodzy Młodzi, którzy rozpoczynacie swoją życiową przygodę z Duchem Świętym. Sakrament bierzmowania jest dobrą okazją, aby zapytać o swoje życie i przyszłość samego Boga.

Rekolekcje można odbyć zarówno przed, jak i po przyjęciu sakramentu. 

Rekolekcje prowadzi: Ks. Krzysztof Czyżowski

Terminy do indywidualnego ustalenia.

Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ewane-1024x154.png

Terminy i tematyka rekolekcji do ustalenia z Dyrektorem DCP.

Oferujemy rekolekcje dla szafarzy, paschalne, dla kobiet, mężczyzn, dla rodzin i wiele innych.

Tematyka i terminy do ustalenia z Dyrektorem DCP.

Rekolekcje z pisaniem ikonyPrawdziwe Oblicze Chrystusa

Termin: 19-21 kwietnia 2024 r.

Jeżeli marzysz o napisaniu własnej ikony, to właśnie propozycja dla Ciebie!

Podczas rekolekcji: konferencje duchowe, wykłady z historii i teologii ikon, pisanie własnej ikony przy wsparciu artystki – malarki ikon!

Zapewniamy wszystkie materiały do samodzielnego wykonania ikony.

Współpraca: Stowarzyszenie „Piękno Ikony” w Tarnowie

Zapisy telefonicznie: 794 555 585 lub przez poniższy formularz.