DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.




DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


O nas

 

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II to ośrodek Diecezji Tarnowskiej Koscioła Rzymskokatolickiego, który powstaje na miejscu historycznego spotkania papieża Jana Pawła II z wiernymi 16.06.1999r. w Starym Sączu. Naszym celem jest zarówno upamiętnianie tego niezwykłego pontyfikatu jak i przypominanie tych zasad, które papież nam przypominał.

Ołtarz Papieski pozostał dla sprawowania okolicznościowych celebracji liturgicznych oraz jako budynek w którym mieści się muzeum Jana Pawła II. Muzeum pełni funkcje ośrodka dokumentacji pontyfikatu papieża turysty - duszpasterza. Od początku jest celem pielgrzymek, które na Sądecczyźnie podążają śladami św. Kingi lub bł. Jana Pawła II. Bardzo licznie odwiedzany jest przez turystów jako kulturowa i religijna atrakcja turystyczna.

Dla stałej formacji pielgrzymów przy Ołtarzu Papieskim powstał rekolekcyjny dom pielkgrzyma OPOKA. Pełni funkcję zarówno ośrodka konferencyjno - rekolekcyjnego jak i obiektu hotelarskiego w którym świadczymy usługi turystyczne i hotelarskie.

Docelowe plany inwestycyjne obejmują nowe drogi dojazdowe, duży parking, drogę różańcową, budynek gospodarczy, budynek do obsługi ruchu turystycznego w którym znajdą się: szybka kuchnia, kawiarnia, pamiątki, toalety,... obok mijsca do grilowania, scena do wystepów artystycznych, nasadzenia zieleni, itp...



wstecz