DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Narzeczeni - świadectwo

 

Drogi księże Piotrze

Chcieliśmy złożyć Księdzu wielkie Bóg zapłać za rekolekcje dla narzeczonych, które przeżyliśmy w dniach 18-20 listopad. Te kilkadziesiąt godzin spędzonych w Opoce upłynęło nam bardzo owocnie, jeszcze bardziej zbliżyliśmy się do siebie, bardziej się poznaliśmy. Atmosfera która panowała na rekolekcjach, dawała dużo refleksji nad wspólnym życiem w związku. Odczuwalna bliskość Pana Boga i świętych, oderwanie się od codziennych obowiązków, forma rekolekcji, która poprzez skupienie i wyciszenie się, a także dozę uśmiechu i wzruszeń sprawiła, że nasze spojrzenie na świat, uległo zmianie - Pan Jezus odnowił nasze serca.

Dziękujemy za rekolekcje, ponieważ w codziennym życiu, kiedy dni nam uciekały, a my goniliśmy z pracy do domu - z domu do pracy, myśląc głównie o przygotowaniach do wesela, denerwując się różnymi przyziemnymi sprawami, straciliśmy to, co najważniejsze z oczu - straciliśmy prawdziwe spojrzenie na to, co nas połączyło - bo przypadków nie ma, Bóg sprawił, że się poznaliśmy. Nauki, które otrzymaliśmy od Księdza, jeszcze bardziej nas zmotywowały, aby prawdziwie i na za zawsze być razem. Prawdziwie to znaczy z Panem Bogiem na pierwszym miejscu.

Dziękujemy również za wspólną modlitwę i Eucharystię, za Księdza śpiew - mimo zmęczenia. Za dobre słowa niosące nadzieję, za słowa, które trafiały wprost do serc i zakorzeniły się na dobre.

Czas spędzony na rekolekcjach minął szybko, ale bardzo wpłynął na nasze życie.

Gdy po zakończeniu wyruszyliśmy do domu, poczuliśmy się dziwnie. Jadąc w milczeniu przez dłuższą chwilę, w pewny momencie zaczęliśmy rozmawiać i dochodzić do wniosku, że byliśmy przez chwilę w zupełnie innym świecie. W świecie Bożego spokoju. I zatęskniliśmy za tym światem. Niestety musimy żyć dalej w tym świecie, który mimo wspaniałych "ofert życiowych" jest bardzo złudny. Dzięki rekolekcjom mamy inne spojrzenie, inaczej myślimy, będziemy się starać żyć lepiej - po Bożemu. Myślami wracamy do czasu rekolekcji, a jak Bóg pozwoli to się jeszcze spotkamy.

Równocześnie chcieliśmy podziękować małżeństwom, które udzieliły nam mądrych rad i na swoim przykładzie pokazali jak życie małżeńskie jest piękne, ale i z jakimi problemami możemy się spotkać. Dzięki Paniom Eli i Sylwii oraz Panom Piotrowi i Dominikowi mamy lepsze rozeznanie co jest ważniejsze w rodzinie,  jak radzić sobie z problemami i jak ze sobą rozmawiać.

Szczególnie zachwyciło nas to, jak prosto i zwyczajnie opowiadają o sprawach trudnych. Dziękujemy Wam bardzo!

Dziękujemy księdzu Seniorowi za piękne i niezapomniane kazanie.

Dziękujemy ks. Tadeuszowi za gościnę, serdeczność i miłą atmosferę w Opoce.

Dziękujemy kucharkom za pyszne jedzenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli przeżyć rekolekcje.

Bóg zapłaćwstecz