DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Rozpoczęcie sezonu motocyklowego - 2010

 

16-05-2010 MOTO-PIKNIK I POPRAWINY 13-06-2010!

Tego roku pogoda wyjątkowo nie dopisała, ale pomimo niesprzyjającej aury piknik motocyklistów się odbył. Chociaż program imprezy był uboższy niż planowaliśmy, a frekwencja znacznie niższa niż w roku ubiegłym, to pozytywna, kameralna atmosfera panująca w Domu Pielgrzyma zachęcała do wspólnej zabawy.

O godzinie 11:00 odbył się wykład na temat krwiodawstwa prowadzony przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zakładach Azotowych w Tarnowie – Mościcach. Pierwszym odważnym, który jeszcze przed Mszą św. zdecydował się oddać krew, był ks. Mariusz Ogorzelec. W ślad za nim poszło jeszcze kilku uczestników imprezy.

O godzinie 12:00 w kaplicy Domu Pielgrzyma, rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Robert Duda. W sprawowaniu Mszy Św. towarzyszyli mu ks. Tadeusz Sajdak Dyrektor DCP oraz ks. Jan Gniewek Proboszcz Parafii w Słopnicach, który wygłosił homilię. Natomiast zespół muzyczny z Dąbrowy Tarnowskiej pod opieką ks. Ogorzelca, upiększył grą i śpiewem nie tylko Mszę Św. ale i późniejszą zabawę.

Po pokrzepieniu dusz Eucharystią, przyszedł czas na pokrzepienie ciał jedzonkiem podróżniczym w postaci smakowitego bigosu. Wszyscy uczestnicy zasiedli do posiłku przy kominku, którego ciepły blask rozświetlał pomieszczenie.

Po krótkiej sjeście odbyły się konkurencje, w których wszyscy żywiołowo uczestniczyli. Pierwszą z nich była konkurencja nawiązująca do idei krwiodawstwa a mianowicie „wyścigi komarów”. Każdy z czterech motycyklistów, biorący w niej udział miał za zadanie wypić przez słomkę sok wiśniowy z literatki. Napoje rozłożono na podłodze a panowie przyjęli pozycje startowe czyli takie jak do wykonywania „pompek”. Rywalizacja była zacięta ale uczciwa.

Kolejna konkurencja miała na celu sprawdzenie tężyzny fizycznej przybyłych na piknik motocyklistów. Jej zasadą było wykonanie możliwie jak największej ilości przysiadów w czasie jednej minuty. Wszystko zdawałoby się dość proste i przyjemne gdyby nie fakt, że każdy z zawodników „przysiadał” trzymając na rękach słodki bagaż w postaci kobiety.


Następnie do rywalizacji zaproszono panie, których zadaniem było nawleczenie igły. Usiadłszy wygodnie wzięły się do dzieła:

 

Ostatnią konkurencją był taniec na gazecie.

 

 

 

 

 

Kiedy już wszyscy zwycięscy zostali nagrodzeni, a przegrani pocieszeni cukierkami mini, zaczęło się wspólne śpiewanie. Wystąpił między innymi chóry kaczek, krów, psów i kotów. W repertuarze pojawiły się takie przeboje jak „Szła dzieweczka do laseczka” czy „Stokrotka”.

Deszczowa i zimna pogoda nie popsuła nastrojów i dobrej zabawy. Wszyscy z zadowoleniem uczestniczyli w „pikniku”, który odbył się nie na zielonej trawce w pełnym słońcu jak to miało miejsce rok temu, ale w przytulnym Domu Pielgrzyma przy ciepłym blasku kominka. Dla tych wszystkich, którzy z powodu niesprzyjającej aury nie mogli przybyć na imprezę oraz dla tych, którzy pomimo deszczu i chłodu zaszczycili nas swoją obecnością odbędą się POPRAWINY dnia 13. czerwca 2010. Wszystkich gorąco zapraszamy! Program już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Zobacz:


wstecz