III Zjazd Szkolnych Kół Caritas

O działalności Caritas Diecezji Tarnowskiej

możesz dowiedzieć się więcej klikając tutaj


 

 

10 czerwca 2009 r. do Starego Sącza zjechały Szkolne Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Dzieci, młodzież i opiekunowie spotkali się obok Ołtarza Papieskiego na wspólnej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Wiktor Skworc.

 

Biskup podziękował dzieciom za to, że pomagają swoim rówieśnikom i osobom starszym. Hierarcha przypominając wizytę Jana Pawła II w Starym Sączu, powiedział, że „papież wezwał nas, abyśmy nowe tysiąclecie czynili erą ludzi świętych”.

W homilii podkreślał, że jedyną drogą jest miłość Caritas, która nie myśli o sobie, ale służy bliźnim. Prosił dzieci i młodzież ze szkolnych kół Caritas o modlitewną pamięć w intencji dzieci, które cierpią biedę duchową i materialną, są chore, samotne, głodne i opuszczone, a także są ofiarami przemocy, wojen, przymusowej niewolniczej wręcz pracy. Mówił też o dzieciach w Afryce, które nie mają czasem ani domu, ani jedzenia. Dodał, że na miejscu są misjonarze i misjonarki, którzy im pomagają. Bp Skworc prosił, aby dzieci modliły za misjonarzy i za tych wszystkich, którym pomagają.

Podczas III Zjazdu powołano setne koło Caritas, które będzie działać w Radgoszczy. Ks. biskup wręczył wolontariuszom nowo powołanego koła legitymacje i pobłogosławił ich wolę czynienia dobra w ramach Caritas. Następnie wszystkim u stóp Ołtarza zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy spotkania uczestniczyli we wspólnej zabawie zwiedzając miasto śladami tradycji sądeckich. Do zwiedzania wybrano 33 najważniejsze zabytki Starego Sącza. Młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego pomagała poszczególnym kołom odnaleźć wskazane na mapie miejsca i przekazać informacje historyczne.

Po powrocie nadszedł czas na koncert zespołu „Pokolenie JP II” pod kierownictwem p. Mieczysława Zagórowskiego, wspólną zabawę prowadzoną przez animatorów i skromny posiłek w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego.

Kolejne spotkanie Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej już za rok - tym razem w Ciężkowicach.

Zobacz galerię