DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


3 kwietnia 2005

 

Niedziela 3 kwietnia 2005 była dniem szczególnym i symbolicznym - Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którego wielkim orędownikiem był Jan Paweł II. Podczas pobytu w Sanktuarium w Łagiewnikach powiedział: „Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz Miłosiernego Chrystusa, na Jego serce promieniujące łaskami i w głębi duszy usłyszeć to, co usłyszała s. Faustyna: „Nie lękaj się niczego, ja jestem zawsze z tobą, a każdy, kto szczerym sercem odpowie „Jezu ufam Tobie” znajdzie ukojenie wszelkich swych niepokojów i lęków.”

Przez cały dzień przed Ołtarz Papieski, na którym został umieszczony obraz Jana Pawła II i tron papieski udekorowane kirem i kwiatami, przychodzili ludzie, zapalając znicze, składając kwiaty, oddawali się modlitwie i zadumie.

O godz. 15.00 – Godzinie Miłosierdzia Bożego - odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy św. w kościele parafialnym duża grupa chorych i niepełnosprawnych z Parafialnego Oddziału Caritas przybyła przed Ołtarz Papieski, gdzie ok. 10.00 wspólnie z licznie zgromadzonymi wiernymi, odmówiła różańcowe Tajemnice Światła w intencji Ojca Świętego.

Wieczorem o godz. 20.00 zapełnił się plac papieski licznie przybyłymi pielgrzymami. 25 tysięcy wiernych w świetle płonących zniczy odmówiło Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prowadzone przez ks. prałata Alfreda Kurka.

Zobacz galerię.


wstecz