DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Kwietny Bieg 2007

2012-11-21  

 

ZG

KWIETNY BIEG NA TERENIE GMINY STARY SĄCZ

W tegorocznej sztafecie na terenie gminy Stary Sącz wzięło udział 180 biegaczy. Koordynatorem gminnym, podobnie jak w zeszłym roku, była Dorota Młyńska­-Postrożny. Od rana było pochmurno. Po południu nieco się rozjaśniło. Biegacze pojawili się wcześniej niż planowano. Sztafetę na granicy gmin: Łącko i Stary Sącz powitali sygnaliści z Technikum Leśnego w Starym Sączu hejnałem "Powitanie". Na terenie gminy Stary Sącz uczestników kolejno prowadzili:

odcinek I - J. Lelek; M. Mamak

odcinek II - M. Maśko

odcinek III - Z. Wojnarowski

odcinek IV - B. Iwan, T. Machaj

odcinek V - M. Myślak, W. Olchawa

odcinak VI - W. Padula

Obok chorążego biegu, przez cały 18. kilometrowy odcinek biegli zawodnicy KS "Sokół" ze Starego Sącza. W ich rękach powiewały flagi: Polski, Starego Sącza i Papieska. Za nimi formo­wał się peleton. Na drodze dojazdowej do miasta W-969 zrobiło się ciasno. Zator powoli rozładowali policjanci z sądeckiej "drogówki". Pod Ołtarz Papieski sztafeta przybiegła przed cza­sem. Dzięki temu biegacze okrążyli dodatkowo błonia, na których usytuowany jest Ołtarz Papieski. Ten nieplanowany odcinek na długo pozostanie w pamięci uczestników Biegu, jako wyzwanie podjęte dla uczczenia pamięci Papieża-Polaka.

Od starosądeckich błoń wszystko poszło zgodnie z planem. Ci, którzy kończyli kolejne odcinki, byli przewożeni autobusem szkolnym na starosądeckie Błonia. Tam czekał na nich ciepły posiłek.

Podsumowanie tegorocznego "Kwietnego Biegu" połączone było z "majówką". Biegacze przy grillu i wspólnie śpiewanych piosenkach uczcili pamięć Jana Pawła II. Koordynatorzy Biegu wręczyli wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz okolicznościowe proporczyki (tematycznie związane z obchodami 750-lecia powstania Starego Sącza). Słońce, które rozświetliło zachodzące niebo, pożegnało uczestników najdłuższej i najliczniejszej szta­fety świata.

Warto zauważyć, że termin tego etapu zbiegł się z obcho­dzonym na całym świecie Dniem Bez Papierosa oraz inauguracją obchodów 750-lecia lokacji Starego Sącza.

W Biegu wzięli udział uczniowie nauczyciele wszystkich szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenu gminy oraz członkowie klubów sportowych "Feniks" (Przysie­tnica) i "Sokół" (Stary Sącz). Bieg zabezpieczali policjanci z SRD KMP w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz członkowie "Stowarzyszenia 10 czerwca".

Sponsorzy Biegu:UMiG w Starym Sączu, spółka Masspol, Drukarnia S.Print, Rozlewnia Wód Mineralnych "Piwniczanka".

Organizatorzy:UMiG w Starym Sączu, Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Barcicach 

 

Galeria zdjęć

 wstecz