Bieg Niepodległościowy

11 listopada to bardzo ważna data w historii Polski. To właśnie w tym dniu w 1918 roku nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał niepodległość. Na pamiątkę tamtego wydarzenia tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W wielu miastach odbywają się defilady wojskowe, festyny i inne uroczystości. Na urzędach i budynkach mieszkalnych wywieszane są biało-czerwone flagi, a ludzie świętują i radują się. 

Bł. Jan Paweł II zawsze i wszędzie okazywał, że jest Polakiem,a swój patriotyzm podkreślał pięknym językiem, troską o Kościół w Polsce, pamięcią wydarzeń historycznych i umacnianiem rodaków w trosce o sprawy ojczyzny.

Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach oraz nauczyciele wychowania fizycznego każdego roku zapraszają na Niepodległościowy Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Miasta Starego Sącza, który odbywa się w okolicy 11 listopada na Starosądeckich Błoniach przy Ołtarzu Papieskim. 


Bieg Niepodległościowy 2012

Bieg Niepodległościowy 2011

Bieg Niepodległościowy 2010

Bieg Niepodległościowy 2009

Bieg Niepodległościowy 2008

Bieg Niepodległościowy 2007

Bieg Niepodległościowy 2006

Bieg Niepodległościowy 2005