DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Rocznica Beatyfikacji Jana Pawła II

2012-06-11  

1 Rocznica Beatyfikacji Jana Pawła II pod hasłem "POKÓJ TOBIE POLSKO"

 

 

1 maja 2012 przezywaliśmy 1 rocznicę beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wokół Ołtarza Papieskiego zgromadziło się wielu wiernych z niemal całej Sądecczyzny. 

Eucharystii  o godz. 19 przewodniczył ks. prałat Adam Nita. Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

"Dziękczynienie to w pewnym sensie forma patrzenia, dostrzegania tego co wokół, dobra, które Bóg rozsiewa wokół nas" – tłumaczył kapłan.

- Popatrzmy wiec oczami wiary, a na pewno odnajdziemy wiele motywów wdzięczności. Od może osobistych spotkań z błogosławionym Janem Pawłem II, po kilkumilionowe celebracje; od poezji po teologiczne i doktrynalne dokumenty; od górskich wycieczek Jana Pawła (…) po pielgrzymki apostolskie do najdalszych zakątków świata; od opowiadania o kremówkach papieskich, po wypowiedzi poruszające bardzo ważne problemy świata; od wyrozumiałego spojrzenia na młodość, po dostrzeżenie wartości wieku podeszłego. Nie powinno nam braknąć dzisiaj motywów do wdzięczności. Każdy z nas może wybrać ten, który jest bliski jego sercu.Ksiądz Nita podkreślał, że Jan Paweł II był przede wszystkim apostołem i orędownikiem prawdy. Ubolewał przy tym, że w dzisiejszych czasach prawdą można manipulować, że zmieniane są fundamentalne dla życia człowieka pojęcia takie jak małżeństwo, rodzina i wolność.

- Dziś trzeba nam wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy przez środki masowego przekazu przypominają prawdziwe znaczenie słów, bronią prawdy, dają świadectwo prawdzie – dodał kanclerz tarnowskiej kurii.

Po Mszy odbył się koncert Magdy Anioł z zespołem, który prowadziła Marta Jodłowska - dziennikarka radia RDN. Po nim rozpoczęło się czuwanie modlitewne modlitewne w intencji Ojczyzny, nabożeństwo Majowe, Adoracja Eucharystyczna z modlitwą uwielbienia.

 

 

2012 Galeria - Foto. Robert Bestyński


wstecz