DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Moto Piknik 2011

2011-10-27  

22 maja 2011 roku  przed Ołtarz Papieski do Starego Sącza zjechali uczestnicy III Moto Pikniku.

Tym razem pogoda dopisała, dopisali również motocykliści.

Moto piknik 2011Moto piknik 2011

Aby uczcić urodziny błogosławionego Jana Pawła II i modlić  się o bezpieczny i pomyślny sezon motorowy przyjechali z całego południa Polski, m.in. z Nowego i Starego Sącza, Brzeska, Myślenic, Krakowa, Jasła, Dąbrowy Tarnowskiej, Zakopanego, Grybowa, Gorlic, Rudy Śląskiej, Tarnowa, Świdnika, Łącka, Sosnowca, Kunowa, Nowego Wiśnicza, Tymbarku, Nawojowej, Przysietnicy, Barcic, Limanowej, Poronina, Krosna, Piwnicznej, Wojnarowej, Żywca, Bochni, Łapczycy, Tylmanowej, Wieliczki.

Moto piknik 2011

Około 1000 osób na prawie 500 motocyklach uczestniczyło we Mszy św., którą  odprawił ks. Krzysztof Olszak z Moszczenicy koło Gorlic oraz ks. Tadeusz Sajdak dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Zespół muzyczny z Dąbrowy Tarnowskiej pod opieką ks. Mariusza Ogorzelca zadbał o oprawę muzyczną, natomiast ks. Tadeusz Sajdak wygłosił kazanie.

Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania życzył też motocyklistom, aby tak jak zewnętrznie wyglądają na mocarzy, tak byli nimi wewnętrznie. - Abyście mogli być skałą zbawienia dla swoich rodzin i dla spotkanych ludzi (…) - mówił. - Macie być apostołami i głosić Ewangelię po krańce świata!

 

Moto piknik 2011

Podczas Mszy zbierano ofiary do kasków, które tradycyjnie zostały przeznaczone na dofinansowanie wakacji dla dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu oraz utrzymanie Muzeum Jana Pawła II w Centrum Pielgrzymowania.

Po zakończeniem liturgii była wspólna modlitwa do patrona kierowców św. Krzysztofa i błogosławionego Jana Pawła II.  Po Mszy ks. Tadeusz Sajdak jeżdżąc po błoniach starosądeckich błogosławił  zgromadzone  przed Ołtarzem motory.

 

Moto piknik 2011

Potem uczestnicy Moto Pikniku mogli posilić się w naszej kuchni polowej, by nabrać sił do udziału w licznych zabawach i konkursach.

Zmagania toczyły się w różnych kategoriach, np. przeciąganiu liny, toczeniu opony, kołotokach, toczeniu beczki motorem, najwolniejszym przejechaniu odcinka bez podpórki, wspinaniu się po plastikowej  rurze (tu nagrodą był bak paliwa „w gotówce”- wygrał go Marcin z Nowego Sącza).

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najgłośniejszy silnik.

 

m

Specjalne wyróżnienia przyznały dzieci z Domu Dziecka, które przez całą imprezę obserwowały motory i ich właścicieli. Za najładniejszy uznały pojazd Adama ze Starego Sącza, uznanie zdobyli także Piotrek z Limanowej i Jacek z Kamienicy.

 

Zakończeniem spotkania była parada na trasie Ołtarz Papieski w Starym Sączu- Pomnik  Jana Pawła II w Nowym Sączu.

 

 

Moto piknik 2011Moto piknik 2011

 

 

Galeria

 wstecz