DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Odpust ku czci św. Kingi 2011

2011-08-02  

Odpust ku czci św. Kingi - 2011 r.

24 lipca 2011 w dniu święta patronki ziemi sądeckiej w Starym Sączu zakończył się odpust ku czci św. Kingi.  Tegoroczny odpust przebiegał pod hasłem „W komunii z Bogiem i ze świętymi”. Poprzedziła go nowenna, która rozpoczęła się 15 lipca Mszą św. o godz.18.00.Odpust ku czci św. Kingi 2011
Na dziedzińcu przed Klasztorem SS Klarysek licznie zgromadzili się wierni, by po 10.00 wyruszyć w procesji do Ołtarza Papieskiego.
Uroczystej procesji z relikwiami św. Kingi przewodniczył ks. bp Wiktor Skworc.

 

  Odpust ku czci św. Kingi 2011Mimo niesprzyjającej pogody-ciemnych chmur zapowiadających ulewny deszcz, przed Ołtarzem Papieskim zgromadziło się ok. 3 tys. wiernych, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. Odpustowej, której przewodniczył ks. bp Ordynariusz.
Na starosądeckich błoniach zgromadzili się samorządowcy, m. in. Marian Cycoń – burmistrz Starego Sącza i Bożena Jawor – wiceprezydent Nowego Sącza. Przybyli górnicy z kopalni soli w Bochni oraz liczne poczty sztandarowe straży pożarnych, organizacji i związków zawodowych.Odpust ku czci św. Kingi 2011 Msza Święta, którą rozpoczęła się o 11.00 ubogacił starosądecki Chór Parafialny i Międzyszkolna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Stanisława Dąbrowskiego.


Odpust ku czci św. Kingi 2011W homilii ks. Biskup, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, zaznaczył, że Królestwo Boże to aktywna obecność Boga w życiu człowieka, a jednocześnie odpowiedź człowieka na obecność Boga. - Słowo Boże dzisiejszej niedzieli objawia nam kilka ważnych prawd dotyczących naszego szukania Boga, Jego obecności tak dostrzegalnej jak perła czy skarb (…) - mówił bp Wiktor Skworc. Ordynariusz tarnowski zwrócił przy tym uwagę na niebezpieczeństwa, które przeszkadzają w szukaniu Boga, ale jednocześnie zaznaczył, że Stwórca objawia się cały czas: w rodzinie, w pracy, czy w domu.
Odpust ku czci św. Kingi 2011Biskup przypominał również prawa, które zawarte są w Przykazaniach Bożych, apelując przy tym o respektowanie przez pracodawców świątecznego charakteru niedzieli. Mówił także o  prawie ustanawianym przez ludzi, które nie może stać w sprzeczności z Prawem Bożym. Ordynariusz diecezji tarnowskiej poruszył także problemy z jakimi zmagają się polskie rodziny i apelował do samorządowców: - Wszyscy musimy wspierać rodzinę, bo ona jest najlepszą szkołą prospołecznych postaw.
Po zakończeniu Eucharystii, z racji przypadającego następnego dnia (25 lipca) wspomnienia św. Krzysztofa, ks. Biskup poświęcił jeszcze pojazdy i kierowców, którzy licznie zjechali pod starosądecki Ołtarz Papieski. Odpust ku czci św. Kingi 2011

 

Galeria zdjęć


wstecz