DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Zespoły

 

Anastasis - zespół grający muzykę z pogranicza nu metal/industrial metal założony w 1998 roku w Legnicy. Zespół łączy muzykę metalową z tekstami z przesłaniem religijnym i antynarkotykowym. Kariera Anastasis wiąże się z festiwalem Song of Songs. Zespół wystąpił na nim w latach 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007 i 2008. Po występach na festiwalu zespół nawiązał współpracę z agencją producencką SOSMUSIC, a następnie z Sony Music Polska, co zaowocowało wydaniem w 2003 roku debiutanckiej płyty anastasis. Kolejna płyta zatytułowana Jutro ukazała się w 2006 roku. W 2008 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Marta Kołodziejczyk.

Skład:
Marta Kołodziejczyk (Bunia) - wokal
Jurek Delwo (Cynamon) - teksty i wokal
Jurek Rymarczuk (Rymarz) - gitara
Marek Zapaśnik - gitara
Tomek Terlega (Toudi) - gitara basowa
Tomek Ziemba (Stożek) - perkusja

Oficjalna strona zespołu: www.anastasis.pl/new/

 

Anti Babylon System powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Założycielami byli Paweł Kurz i Jacek Polczyk. Od początku, mimo roszad personalnych, grupa ta starała się tworzyć melodyjne roots reggae i przez lata koncertów uformowali już swoją konkretną muzyczną tożsamość. Pulsujące reggae jest okazją do świetnej zabawy, a teksy oparte na Piśmie Świętym dają dużo do myślenia. Zespół przez lata swojej działalności koncertował już w całej Polsce (i nie tylko) oraz wszelkich możliwych miejscach: klubach, domach kultury, festiwalach, szkołach i kościołach. W 2007 roku ukończyli pracę nad płytą Światło, która została wydana w styczniu 2008.

Skład:
Paweł Kurz - śpiew, gitara prowadząca, muzyka, teksty piosenek
Jacek Polczyk – bass, muzyka, teksty piosenek
Kuba Kwaśniak - gitara solowa, muzyka, teksty piosenek
Kamil Cudzich - perkusja
Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe
Łukasz Gibała - instrumenty perkusyjne
Katarzyna Rzadkosz - chórki

Oficjalna strona zespołu: www.antibabylon.kdm.pl

 

Armia – zespół grający punk rock i hardcore. Stworzyli go na przełomie lat 1984/1985 Tomasz Budzyński (który właśnie opuścił Siekierę), Sławomir Gołaszewski i Robert Brylewski (grający wtedy równolegle w Izraelu). Charakterystyczne dla ich muzyki jest wykorzystanie instrumentów dętych, a przede wszystkim waltorni, na której gra Krzysztof „Banan” Banasik oraz poetyckie teksty Budzyńskiego. Dla urozmaicenia w niektórych piosenkach zespół stosował dodatkowo instrumenty, takie jak skrzypce, saksofon, wiolonczela czy flet.

Zaklasyfikowanie Armii do jednego gatunku nie jest możliwe. Podstawowym jej nurtem jest punk, lecz od dawna zespół skłaniał się w kierunku gatunku hardcore szybkim tempem gry, często smutnym i poważnym nastrojem oraz pozytywnym przesłaniem. Oprócz prostych, krótkich punkowych piosenek, w repertuarze pojawiają się rozbudowane utwory nawiązujące do rocka symfonicznego. Dodatkowo sposób grania niektórych muzyków Armii, w szczególności „Popcorna”, zwykle bardziej przypominał muzykę metalową niż punk-rock. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, co znajduje odzwierciedlenie w stylistyce dominującej w różnych okresach działalności zespołu. Również charakterystyczną cechą jest eksperymentowanie z różnymi melodiami, instrumentami i treściami oraz wysokie ambicje muzyków wchodzących w skład grupy.

Skład:

Tomasz „Tom Bombadil” „Budzy” Budzyński (teksty, śpiew, okładki) (od 1984)
Krzysztof „Banan” Banasik (waltornia) (od 1984)
Krzysztof „Dr Kmieta” Kmiecik (bas) (od 1998)
Paweł Klimczak (gitara) (od 1999)
Rafał „Frantz” Giec - (gitara)
Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak (perkusja) (na stałe od 2006, wcześniej grywał w zastępstwie)

Oficjalna strona zespołu: www.armia.art.pl


wstecz