DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Stary Sącz

 

„Wszyscy piszą - kocham Cię, ale to oczywiste, bo kto nie kocha swego Tatusia?” - Kaśka (księga kondolencyjna, Stary Sącz, Ołtarz Papieski, dnia 02.04.2005r.)

W Starym Sączu żegnaliśmy Ojca Świętego prawie przez tydzień. Każdy tak, jak potrafił: żalem, łzami, modlitwą, czuwaniem i pielgrzymowaniem.

Przysporzył nam radości i dumy, poczucia siły i bezpieczeństwa, gdy z własnej woli 16 czerwca 1999r. wybrał Stary Sącz na miejsce wizyty i kanonizacji św. Kingi. Mimo choroby i osłabienia podjął trud podróży z Krakowa, sprawował Eucharystię, dokonał kanonizacji, a nawet podzielił się słynną „powtórką z geografii”.

Nikt nie mógł pozostać obojętny wobec faktu, że tak wiele mu zawdzięczamy, tak bardzo cenimy i kochamy, za to, co dla nas zrobił.

Przez dni upływające od chwili śmierci do pogrzebu - od świtu do późnych godzin nocnych na starosądeckich błoniach gromadzili się wierni, by w modlitewnej zadumie jednoczyć się z Ojcem Świętym.

We wszystkie dni poprzedzające pogrzeb sprawowana była Najświętsza Ofiara i odmawiany Różaniec. Nie było też dnia bez „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Zobacz:


wstecz