DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Zespoły

 

Zespół z Parafii Św. Jana Nepomucena w Bochni

De Angelis-Podegrodzie

Sanctus

Genezareth

Zespół „Genezareth” powstał w 1996 roku. Jego działalność służy na pewno rozwijaniu kleryckich talentów, integruje alumnów z różnych roczników studiów i ubogaca seminaryjne środowisko. Jego działalność niesie jednak ze sobą wiele dobra.
Oto co piszą o sobie jego członkowie:

„Nazwa zespołu powstała na jednym z wykładów z geografii Palestyny. Jezioro Galilejskie swoim wyglądem przypomina harfę - to skojarzyło się nam z symbolem muzyki, drugi powód to szczególne miejsce, które uświęcone jest Osobą Jezusa Chrystusa. Tam, nad jeziorem odpoczywał, nauczał i powołał pierwszych uczniów. Od samego początku naszej działalności muzycznej celem była ewangelizacja. Wszędzie tam, gdzie Bóg nas pośle, pragniemy poprzez śpiew i muzykę przekazać ludziom prawdę, że Bóg jest Miłością.”

Repertuar zespołu obejmuje wiele piosenek znanych i lubianych przez młodzież, która uczestniczy we wszelkiego rodzaju pielgrzymkach i spotkaniach modlitewnych. Dla nas jest to ogromnie ważne, gdyż nie chcemy, aby to był typowy koncert, ale jedna wspólna modlitwa. Często jest ona połączona z entuzjastycznym „zgiełkiem i pląsem”. Wynika to z chęci uwielbienia Boga ciałem i duszą, tak jak niegdyś czynił to Dawid, który tak właśnie wyrażał swą wdzięczność Bogu za zwycięstwo.

Skład zespołu z czasem ulega zmianie, ponieważ jedni klerycy kończą seminarium, zostają wyświęceni na kapłanów i odchodzą do pracy w parafiach, a na ich miejsce przychodzą inni, którzy swoim talentem ubogacają zespół. Niezależnie od tych zmian, o ile nic ważnego nie stanie na przeszkodzie, dwa razy w tygodniu, w salce znajdującej się w podziemiach starego budynku seminaryjnego, spotykamy się na wspólnej próbie pod szyldem „Genezareth”. Tam właśnie przygotowujemy się do spotkań ewangelizacyjnych, ćwiczymy repertuar, udoskonalamy aranżacje, dzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Wymiernym owocem tych spotkań są dwie wydane przez nas płyty. Pierwszą z nich zatytułowaną Pan światłem mym, nagraliśmy w roku 1998. Niedawno ukazała się nasza druga płyta kompaktowa zatytułowana Pobłogosław nas..., której nagranie miało miejsce w 2002 roku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy tekstami i melodią zmieszczonych tam utworów.

 

ZIEMIA KANAAN

GUSSTAFF RECORDS O ZESPOLE:

Zespół Ziemia Kanaan istnieje od roku 1997. W roku 1999 w studio Spaart zespół zarejestrował materiał, który następnie został wydany jako „gatalmajti demo'99”. Nagranie uzyskało pochlebne recenzje na łamach czasopisma „Tylko Rock”. W 2000 roku Ziemia Kanaan powiększyła się o sekcje dętą. 

W tym czasie zespół zagrał ponad sto koncertów na terenie kraju, między innymi na festiwalach : Song of Songs 2000, Song of Songs 2001, Winter Reggae 2001, Freedom Fest Festival (Czechy), Most Reggae 2005. Ostatnio „ziemia” coraz częściej koncertuje u naszych południowych sąsiadów. Ich muzyka określana jest jako reggae - rock, aczkolwiek zróżnicowane aranżacje utworów nie pozwalają zakwalifikować jej do jednego gatunku.

 

Żołnierze Pana

 Good Religion

Garść historii o zespole
- Powstali na początku 1996 roku.
- W kwietniu 1998 roku zarejestrowali pierwszy materiał w studiu MANTA na Wawrzyszewie. Realizatorem był Jarek Smak. Ów materiał ukazał się na kasetach pod nazwą „Natural Vibration”.
- W marcu 2003 roku ukazała się druga płyta (CD oraz MC) nagrana w studiu „Psalm” oraz „Słabe”.OFICJALNA STRONA ZESPOŁU:

www.goodreligion.pl


wstecz