DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Papieskie Dni Młodych 2008

 


„Wy jesteście światłem świata” (Mt. 5,14)

21 – 25.06.2008

Stary Sącz

Kościół nieustannie troszczy się o Ewangelię nadziei. W okresie coraz częstszych podróży poznawczych oraz nowej wielkiej migracji wiernych w poszukiwaniu pracy, przypomina nasze zadanie w świecie hasłem na rok 2007/2008: „Bądźmy uczniami Chrystusa”. Świadectwo naszych postaw wobec ludzi jakich spotykamy i problemów, które nas dotykają jest znakiem nadziei dla świata na zachowanie największych wartości w codziennym życiu.

Wakacyjną okazją do wyrażenia naszych życiowych decyzji będą Światowe Dni Młodych w Sydney przeżywane w wielkiej podróży lub we własnej diecezji. Jednym z etapów przygotowujących naszą diecezje do przeżywania duchowej wspólnoty będą VII Papieskie Dni Młodych w Starym Sączu, które w tym roku przypominają, że to „Wy jesteście światłem świata” (Mt. 5,14).

Chcemy razem przeżyć kilka wakacyjnych dni w „cieniu" Papieskiego Ołtarza, aby zaczerpnąć mocy z nauki Sługi Bożego Jana Pawła II oraz utrwalić nasze pozytywne nastawienie do ludzi i świata.

Po raz kolejny będziemy budować wspólnotę poprzez modlitwę adoracyjną, śpiew, liturgię, taniec, wędrówki po górskich szlakach i życie obozowe. PDM ma bowiem charakter obozu turystycznego, z którego mamy wyruszyć na szlak im. Jana Pawła II.

Zapraszam, więc w sobotę po rozdaniu świadectw szkolnych 21.06.2008, aby postawić swój namiot tam gdzie są ślady Sługi Bożego Jana Pawła II i włączyć się w naszą wspólnotę ze swoim światłem, które jest w Tobie, żeby zaświeciło jaśniej.

Ks. Tadeusz Sajdak

Szczegóły PDM 2008!

Pliki do pobrania
pobierz plik   Hymn PDM 2008

wstecz