DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Papieskie Dni Młodych 2009

 


„Życie znaczy więcej ...” (Łk. 12,23)

24 - 29.06.2008

Stary Sącz

„Być albo nie być? – oto jest pytanie”, które stawiają filozofowie.

Bóg mówi, że to On jest Panem życia i śmierci.
A ludzie krzyczą „wszystko mi wolno”.

W tym roku Kościół przypomina nasze podstawowe ludzkie zadanie wołając: „Otoczmy troską życie” – na każdym etapie: przed narodzeniem, w dzieciństwie, w młodości, w pełni życia i w starości.

Wakacje to czas kiedy razem z innymi chcemy „życie garściami brać” bo jesteśmy młodzi.

Papieskie Dni Młodych to okazja by spotkać się z rówieśnikami i zastanowić jak Jezus patrzy na nasze życiowe pomysły gdy mówi: „ŻYCIE ZNACZY WIĘCEJ ...”

W klimacie Ołtarza Papieskiego na zakończenie Roku Świętego Pawła Apostoła skorzystamy także z podpowiedzi Sługi Bożego Jana Pawła II, który potrafił zawsze cieszyć się swoim życiem i życiem każdego człowieka.

Kilka dni w radosnym gronie na początku wakacji to wspaniała okazja by umocnić Twój zachwyt nad pięknem życia. Będzie czas osobistej modlitwy adoracyjnej, czas wspólnej liturgii, będą koncerty, rozmowy, dyskusje, tańce, spotkania, film, wycieczka w góry i... wiele innych elementów radosnego życia.

Nie codzienną atmosferę wakacyjną podkreślają turystyczne warunki jakie mamy na PDM-ie – namioty, ołtarz polowy, kuchnia polowa, dużo słońca i miliony gwiazd nad głowami.

Zapraszam wiec w środę 24.06.2009, aby postawić swój namiot tam gdzie ślady Sługi Bożego Jana Pawła II prowadzą nas na szlaki górskich wycieczek i życiowej wspinaczki.

Ks. Tadeusz Sajdak

Szczegóły PDM 2009!


wstecz